Higienizacja

Zabieg higienizacji zębów to profilaktyczne oczyszczanie, usuwanie osadów oraz kamienia nazębnego. Składa się z kilku etapów, które nie tylko korzystnie wpływają na stan zębów, ale mogą też przynieść efekt wybielający. Jakie zabiegi są wykonywane w ramach higienizacji zębów i jakie przynoszą korzyści?


Higienizacja zębów – na czym polega?

Zabieg higienizacji zębów to oczyszczanie zębów wykonywane przez higienistkę stomatologiczną a w sytuacjach bardziej skomplikowanych – przez lekarza stomatologa. Stanowi uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Codzienne, często rutynowe oczyszczanie nie jest wystarczające i z czasem tworzą sie złogi nazębne trudne do oczyszczenia domowymi metodami. W gabinecie dentystycznym w profesjonalny sposób usuniemy zalegającą płytkę nazębną i tworzący się na niej osad i kamień.

W ramach higienizacji jamy ustnej stomatolog usuwa kamień nazębny, a także osady powierzchniowe i bakteryjną płytkę nazębną. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe dzięki kilku etapom, do których należą:

  1. Skaling – usuwanie kamienia nazębnego.
  2. Piaskowanie – usuwanie osadów oraz przebarwień.
  3. Polerowanie – wygładzanie powierzchni zęba, co ogranicza odkładanie się nalotów.
  4. Fluoryzacja – lakierowanie zębów polega na wzmocnieniu szkliwa fluorem, a tym samym zwiększeniu jego odporności na próchnicę.

Udostępnij:

Ułatwienia dostępu