IMPLANTY

 1. Nie jest już konieczne szlifowanie sąsiednich, zdrowych zębów w celu wykonania mostów aby znów posiadać wspaniały, pełny uśmiech.
 2. Dzięki implantom nawet najbardziej wymagający pacjenci z bezzębiem są dziś szczęśliwi i w pełni zadowoleni z posiadania całkowicie stabilnych protez zębowych.
 3. Natychmiastowe wprowadzenie implantu bezpośrednio po ekstrakcji zęba daje poczucie komfortu zapewniając optymalną estetykę i natychmiastową funkcję.

Współczesna stomatologia oferuje nowe rozwiązania w leczeniu protetycznym pacjentów którzy utracili własne zęby. Dziś możliwe jest przywrócenie brakujących zębów przy użyciu implantów.

IMPLANTY DAJĄ WIELE KORZYŚCI

 1. Możesz bez żadnego problemu jeść, co tylko zechcesz.
 2. Możesz rozmawiać i śmiać się bez skrępowania.
 3. Dzięki implantom odzyskasz swój naturalny uśmiech.

NOWE ZĘBY NA IMPLANTACH – TO NIE FIKCJA TO FAKT

 1. Oferujemy najnowsze uzupełnienia protetyczne na implantach.
 2. Wprowadzamy implanty pokryte powierzchnią TiUnite zapewniającą doskonałą stabilizację pozwalającą na natychmiastowe ich obciążenie, szczególnie wymagane w przednim odcinku uzębienia.
 3. Wykonujemy zabiegi przygotowujące do wszczepienia implantów – regenerację i odbudowę utraconej kości i tkanek miękkich (GBR i GTR), podniesienie dna zatoki szczękowej (ang. sinus lift).
 4. Zabiegi wykonujemy całkowicie bezboleśnie.
 5. Podczas zabiegów wykonujemy zdjęcia RVG wykorzystując radiowizjografię, dzięki temu kontrolujemy każdy etap zabiegu.

CO TO JEST IMPLANT?

Implant zębowy  – to element będący wszczepem, zastępujący korzeń własnego zęba. Swoją budową przypomina niewielką śrubę zazwyczaj posiadającą gwint zewnętrzny. Wprowadza się go chirurgicznie w kość wyrostka zębodołowego z którą integruje się po pewnym czasie. Zjawisko to nazywamy osteointegracją. Jest doskonale tolerowany przez organizm, ponieważ podstawowym materiałem z jakiego wykonywane są implanty jest tytan, będący jedynym jak dotąd istniejącym, obojętnym pierwiastkiem dla organizmu ludzkiego. Dodatkową jego zaletą jest wytrzymałość, dzięki której z powodzeniem znosi obciążenia nawet kilkukrotnie większe od tych którym podlegają korzenie naturalnych zębów.

Implant pozwala na wykonanie na nim odbudowy protetycznej. Posiada on dodatkowo wewnętrzny gwint do którego przykręcany jest następny element nazywany łącznikiem. Łącznik przechodzi przez dziąsło na zęwnątrz i stanowi element mocujący pracę protetyczną uzupełniającą braki w uzębieniu. Może to być pojedyncza korona (fot. 1, 2) lub most zastępujący brak kilku zębów (fot.3), dla którego potrzeba minimum 2 implanty. Może to być równnież wyjmowana proteza zębowa, dla której implant z łącznikiem stanowi jeden z potrzebnych elementów mocujących.

Fot. 1

Fot. 2

Fot. 3

DLACZEGO NIE POWINNO SIĘ LEKCEWAŻYĆ BRAKU ZĘBA?

Gdy straci się ząb, prawidłowym rozwiązaniem jest jego jak najszybsze, nawet natychmiastowe uzupełnienie, szczególnie jeśli jest to ząb przedni. Ale co się dzieje, jeśli brak utraconego zęba nie jest widoczny podczas uśmiechu?

Zwykle ten fakt jest ignorowany co niestety jest zasadniczym błędem. Brak choćby jednego zęba może wywierać niekorzystny wpływ na pozostałe zęby a w konsekwencji mocno pogorszyć jakość żucia. W czasie jedzenia zdrowe zęby pobudzają kość od wewnątrz, co zapobiega jej zanikowi i pozwala utrzymać jej prawidłową budowę. W sytuacji braku zęba, czyli braku bodźców pobudzajacych, kość zanika co umożliwia sąsiednim zdrowym zębom ich wędrówkę w kierunku przerwy miedzy zębami. Zaburza to prawidłowy kontakt pomiędzy górnymi i dolnymi zębami.

Taka wędrówka może powodować nieprawidłowy rozkład sił na zębach podczas żucia, a także wywierać niekorzystny wpływ na sąsiednie mięśnie i stawy, prowadząc do dolegliwości bólowych z ich strony a także wywoływać ostre stany bólowe głowy i migreny. Dlatego każdy ząb jest tak ważny dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania całego układu.

Nowoczesne technologie stosowane w stomatologii z zastosowaniem wszczepów śródkostnych, zwanych implantami mogą przywrócić Ci dawną jakość życia. Zarówno same implanty jak i korony na nich wykonane są mocne i wyglądają naturalnie.

NASI DENTYŚCI MAJĄ DLA CIEBIE SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Za pomocą korony protetycznej można odbudować każdy całkowicie lub częściowo zniszczony ząb. Korona jest wykonywana indywidualnie w taki sposób, aby pasowała swoim kształtem i kolorem do Twoich naturalnych zębów, dzięki czemu praktycznie nikt nie widzi między nimi różnicy.

 1. Odbudowa zniszczonego zęba: korona na własnym zębie. W tym przypadku zeszlifowuje się tkanki zęba na tyle, aby na zachowanej, zdrowej części zęba można było osadzić nową koronę. Zapewnia to wytrzymałe, naturalne podparcie dla nowej korony.
 2. Zastępowanie brakującego zęba: korona na implancie. W przypadku braku całego zęba wraz z korzeniem, zakłada się koronę protetyczną na implant zębowy. Implant stanowi podparcie dla korony. W tej metodzie nie niszczy się sąsiednich zdrowych zębów.

ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA!

Utrata więcej, niż jednego zęba może wynikać z bardzo różnych przyczyn, na przykład być skutkiem choroby, wypadku lub po prostu wrodzonej skłonności do wypadania zębów. Może to w znacznym stopniu wpływać na jakość życia. Determinuje także Twoje podejście do opieki stomatologicznej w przyszłości.

Porcelanowe mosty wykonuje się w celu odbudowy zębów, które zostały usunięte lub nie kwalifikują się do leczenia. Most jest wykonywany indywidualnie w taki sposób, aby pasował kształtem i kolorem do Twoich naturalnych zębów, dzięki czemu praktycznie nie widać między nimi róznicy. W zalezności od indywidualnej sytuacji można wykorzystać jedną z dwóch metod uzupełniania brakujących zębów:

 1. Most oparty na naturalnych zębach, wykonany z porcelany dentystycznej o dużej odporności: taki most opiera się na sąsiednich zębach i składa się z naturalnie wyglądających zębów sztucznych. W celu zamocowania mostu konieczne jast zeszlifowanie sąsiadujących zębów. Wykorzystanie tej metody wymaga spełnienia określonych warunków. Most nie rozwiązuje problemu dalszej utraty kości.
 2. Most oparty na implantach: to rozwiązanie wykorzystujące nowoczesne technologie. Trwały most z naturalnie wyglądającymi sztucznymi zębami opiera się mocno na implantach stomatologicznych. Sąsiednie zdrowe zęby pozostają nienaruszone. Implanty stomatologiczne to mocne, biokompatybilne wszczepy wykonane z tytanu, które zachowują się jak korzenie naturalnych zębów.

Atrakcyjne zęby o naturalnym wyglądzie sprawiają, że wyglądamy i czujemy się świetnie. Pozwalają cieszyć się jedzeniem, jakie lubimy. Dają nam naturalną pewność siebie w chwilach, kiedy jej potrzebujemy – w życiu zawodowym i prywatnym.

ŻYCIE Z PROTEZAMI

Nieumocowane protezy są przestarzałym rozwiązaniem dla osób, które straciły wszystkie zęby. Korzystanie z takiej protezy może okazać się bolesne, niewygodne i nieodpowiednie. Protezy tego typu utrudniają żucie wielu pokarmów, co może uniemożliwiać jedzenie wcześniej lubianych potraw. Korzystanie z takich protez może także zaburzać zdolność wymowy.

Masz do dyspozycji liczne nowoczesne uzupełnienia oparte na implantach. Każde z nich może zasadniczo poprawić jakość Twojego życia, umożliwiając prawidłowe żucie i mówienie oraz zwiększając komfort i pewność siebie, a także zachęcić do jedzenia zróżnicowanych potraw.

 1. Zdejmowane protezy oparte na implantach zapewniają stabilność po umocowaniu nowych zębów do dwóch lub więcej implantów stomatologicznych, dzięki czemu cena tej oferty jest przystępna. Można bez niepokoju żuć różne pokarmy, a zmysł smaku pozostaje niezmieniony. Można wyjmować zęby do mycia i nie trzeba używac klejów do protez.
 2. Wyjmowane prozety nakładkowe oparte na łuku implantów. W celu jeszcze pewniejszego umocowania łuk implantów jest przytwierdzany do kości szczęki za pomocą dwóch lub więcej implantów, co zapewnia mocniejsze podparcie zdejmowalnych protez. Można wyjmować nowe zęby do mycia i nie trzeba używac klejów do protez.
 3. Stałe mosty oparte na implantach są trwałym rozwiązaniem z naturalnie wyglądającymi zębami zastępczymi, zamocowanym na czterech lub większej liczbie implantów. Dzięki temu rozwiązaniu kość nie zanika, funkcje żucia zostają przywrócone i zostaje zachowany zmysł smaku.

IMPLANTY STOMATOLOGICZNE MAJĄ WIELE ZALET

 1. Implanty stomatologiczne są od ponad 40 lat traktowane przez lekarzy stomatologów jako skuteczna i godna zaufania metoda zastępowania zębów.
 2. Implant działa tak, jak korzeń własnego zęba. Nie czujesz między nimi różnicy.
 3. Implanty wykonuje się z materiałów biokompatybilnych. Dzięki temu są dobrze tolerowane przez Twój organizm.
 4. Implant może Ci służyć do końca życia, o ile będziesz go dobrze pielęgnować i dbać o higienę jamy ustnej.
 5. Leczenie implantologiczne jest minimalnie inwazyjne. Sąsiednie zdrowe zęby pozostają w większości przypadków nienaruszone.
 6. Implanty pozwalają na zachowanie naturalnej kości i minimalizują jej utratę dzięki stymulacji tkanki kostnej, co stanowi jedną z ich największych zalet.
 7. Zapewniają stabilizację i komfort bez potrzeby dokonywania poprawek po założeniu.

Ułatwienia dostępu