Diagnostyka obrazowa

Podstawą dobrze prowadzonej terapii jest właściwa, dogłębna diagnostyka. Stosowana w stomatologii diagnostyka obrazowa pozwala na precyzyjne postawienie diagnozy, opracowanie szczegółowego planu leczenia i metod terapeutycznych. W naszej klinice stomatologicznej na co dzień korzystamy z tomografu Carestream CS 9300.

Carestream CS 9300 jest najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym systemem obrazowania radiologicznego dostępnym obecnie na rynku, występuje w dwóch wersjach w zależności od pola obrazowania.

Niezależnie od zaawansowanych możliwości badań tomograficznych, umożliwia on wykonywanie cyfrowych obrazów pan tomograficznych z wykorzystaniem technologii adaptacji warstwy obrazowania do budowy anatomicznej pacjenta. Urządzenie może zostać również rozbudowane o moduł cefalometryczny z unikatową technologią ONE SHOT. Aparat CS 9300 jest więc idealnym rozwiązaniem dla pracowni, które oczekują w pełni uniwersalnego tomografu wiązki stożkowej CBCT, integrującego również funkcję pantomografii i cefalometrii.

Pełna gama zastosowań diagnostycznych
System CS dopasuje się do wymagań oferując aż 7 różnych pól obrazowania – poczynając od badań o najwyższej precyzji w rozdzielczości 90μm i minimalnej dawce, aż do obrazów o dużym polu obrazowania 17 cm x 13,5 cm. Zróżnicowane programy diagnostyczne i zmienne pola obrazowania pozwalają zatem na użycie aparatu CS9300 dla różnych potrzeb diagnostycznych stomatologii i laryngologii: poczynając od endodoncji w której precyzja radiogramu i niska dawka ma największe znaczenie, aż do rozległych zabiegów chirurgii szczękowo twarzowej i ortodoncji wymagających badań o dużym polu obrazowania.

Proste przeglądanie badań i planowanie leczenia
System 9300 zawiera oprogramowanie CS 3D Imaging, które nie tylko jest wyposażone w różne funkcje wspierające przygotowanie planu leczenia, ale również jest doskonałym narzędziem do komunikacji z pacjentem. Aplikacja pozwala na przeglądanie warstwa po warstwie przekrojów osiowych, strzałkowych, koronalnych, skośnych i transwersalnych pozwalając na szybkie uzyskanie pełnej informacji niezbędnej do postawienia trafnej diagnozy. Oprogramowanie zawiera w sobie bogatą bazę implantów różnych producentów oraz pozwala na dodawanie własnych, nietypowych rozmiarów i typów implantów.

Źródło: Carestream. Wideo w języku angielskim.

Udostępnij:

Ułatwienia dostępu