Invisaglin

Invisalign jest rewolucyjną terapią ortodontyczną. Jej założeniem jest korygowanie wad zgryzu przy pomocy przezroczystych szyn. Ta metoda całkowicie zastępuje możliwości aparatów stałych i ruchomych w wielu przypadkach klinicznych. Jeżeli masz lekką wadę zgryzu, a nie chcesz decydować sie na aparat ortodontyczny, ta informacja jest dla Ciebie!

Invisalign to nowoczesna metoda leczenia niewielkich wad zgryzu bez zastosowania metalowych zamków i drutów!

Polega ona na korygowaniu ustawienia zębów przy pomocy transparentnych nakładek, które noszone są przez ok. 20 godzin na dobę. Nakładki te wykonuje się indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium dentystycznym. Po założeniu są praktycznie niewidoczne!

Podkreślić należy także niezwykłą wygodę w ich stosowaniu. Z uwagi na fakt, iż żadne elementy nie są przymocowane na stałe do zębów, zdjęcie nakładki do jedzenia lub mycia zębów nie sprawia w ogóle kłopotu, co umożliwia zachowanie idealnej higieny w jamie ustnej, tak ważnej podczas leczenia.

Nakładki Invisalign należy wymieniać co 3 tygodnie, stopniowo korygując ustawienie zębów, co pozwala na przesunięcie ich nawet o milimetr w ciągu jednego cyklu! Na takie efekty przy zastosowaniu tradycyjnej metody ortodontycznej zwykle trzeba czekać około 3 miesiące. Nowa metoda skraca zatem czas leczenia nawet trzykrotnie!

Dodatkowo, w czasie noszenia nakładek pacjent praktycznie nie odczuwa bólu, co zwiększa jeszcze komfort leczenia.

Poniżej przykładowe wady zgryzu i wizualizacja możliwej korekty:

Materiały ze strony producenta: https://www.invisalign.com

ETAPY LECZENIA

  1. Konsultacja ortodontyczna i diagnostyka (zdjęcia panoramiczne, cefalometryczne, wyciski).
  2. Wykonanie zestawu nakładek przez laboratorium dentystyczne na podstawie modeli diagnostycznych. Na każdym etapie leczenia stosuje się 3 nakładki o różnej grubości, każdą nosi się przez tydzień. Po upłynięciu 3 tygodni pobiera się kolejne wyciski na modele diagnostyczne i wykonuje kolejny zestaw nakładek.
  3. Regularne wizyty kontrolne.
  4. Retencja.

 

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJĘ – do dr n. med. Anny Hille-Padalis oraz lek. stom. Izabeli Helak-Maciejasz.

Udostępnij:

Ułatwienia dostępu