Chirurgia

W zakres działania chirurgii stomatologicznej wchodzi nie tylko usuwanie zębów (ekstrakcja), ale również zabiegi przygotowujące do kolejnych etapów leczenia lub je wspomagające, np. resekcja wierzchołka korzenia (usunięcie wierzchołka korzenia, które zabezpiecza przed powstawaniem stanu zapalnego) lub przygotowanie zębodołu do przyszłej implantacji. Możliwa jest również reimplantacja zęba, czyli ponowne wszczepienie go. W przypadku gdy pacjent utraci ząb (w wypadku lub np. podczas uprawiania sportu) oraz gdy zostaną spełnione wszystkie konieczne warunki, w naszym gabinecie wykonujemy zabieg reimplantacji.

W naszym gabinecie staramy się przede wszystkim zęby leczyć, jednak w przypadku gdy usunięcie jest nieuniknione, wykonujemy:

  1. Usunięcie zębów stałych jedno lub wielokorzeniowych.
  2. Chirurgiczne usunięcie zęba wraz z zaopatrzeniem rany (założenie szwów).
  3. Usunięcie zęba zatrzymanego (czyli takiego, który mimo całkowitej dojrzałości, pozostaje niewyrżnięty, niewidoczny – dotyczy to przeważnie tzw. zębów mądrości).
  4. Usunięcie zęba ósmego (ząb mądrości) górnego oraz dolnego
.
  5. Hemisekcję zęba (usunięcie połowy zęba wraz z korzeniem w sytuacji, gdy nie ma możliwości wyleczenia jednego z korzeni w zębie wielokorzeniowym. Usuniętą część uzupełnia się koroną protetyczną).

Udostępnij:

Ułatwienia dostępu